Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect
Stargate Atlantis
mihai
Membru
Membru

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 116
Locație: Constanta
Răspunde cu citat (quote)
Cati ati vizionat prima serie a serialului Stargate - Atlantis ?
Eu dupa ce am vazut primele episoade eram destul de dezamagit, acum insa imi place mai mult decat SG-1 chiar. Multe intorsaturi de situatie, lumi interesante, inamici puternici si originali.
Mi se pare interesant cat de mult imprumuta realizatorii acestui serial de pe scena literaturii SF. Nu stiu cati dintre voi cunosc detalii despre Reptilians, Asgard, Greys sau alte rase Smile

Voua va place Atlantis ?

_________________
"Applications programming is a race between software engineers, who strive to produce idiot-proof programs, and the Universe which strives to produce bigger idiots."
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
5n4k3y
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 88
Răspunde cu citat (quote)
Cred ca am vazut seria 1 prin Decembrie-Ianuarie, mi-a placut, nu am fost dezamagit pentru ca nu stiam nimic despre serial inainte sa vad primele doua episoade, deci 'no hype'.
Astept seria 2 (15 iulie - The Siege, part 3).
Apropo de intorsaturi de situatie, SPOILER[selecteaza pentru a vedea] in seria a doua se schimba multe, Ford nu mai este personaj principal, ca il captureaza Wraith si pateste ceva si devine supersoldier sau ceva in genu asta si trebuie sa se hraneasca cu Wraith (?!) sau ceva din ei. Locul lui este luat de Ronnon Dex in ep. 3 - Runner.
Sheppard este promovat la Lt. Colonel, dar nu mai este cel mai mare in grad, locul lui fiind luat de Col. Caldwell care vine cu nava si ZPM-ul.
Mai multe informatii: gateworld.net/atlantis/s2/index.shtml
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
mihai
Membru
Membru

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 116
Locație: Constanta
Răspunde cu citat (quote)
Nu, nu am fost dezamagit la inceput de Atlantis din cauza ca aveam asteptari foarte mari - nici nu stiam de serial sincer, insa nu-mi placeau actorii, mi se pareau foarte slabi. Cred ca asa e cu toate filmele/serialele - pana te obisnuiesti cu personajele si reusesti sa te pui in locul lor si sa te regasesti in deciziile luate de ei.
Oricum acum de abia mai rezist pana in vara sa vad seria 2 Smile

_________________
"Applications programming is a race between software engineers, who strive to produce idiot-proof programs, and the Universe which strives to produce bigger idiots."
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
Se apropie ziua
rude
Senior
Senior

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 210
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Maine e 15 iulie Wink

Dar o sa mai treaca ceva timp pana o sa vedem si noi dezznodamantul primei serii - o zi, maxim doua.
Oricum, eu vreau sa vad toate episoadele din Stargate SG-1 din seriile 1-7, inainte sa incep cu Atlantis... Sper sa nu gresesc, si sa fiu dezamagit sau ceva de genul asta!

Apropo de dezamagiri, la inceputul seriei a 5-a incepusem sa fiu dezamagit, dar episoadele de la mijlocul seriei s-au dovedid, din nou, pe masura! Acum, nu numai ca se pastreaza suspansul, dar nici lucrurile nu mai au tendinta de a se termina tot timpul 100% bine!

_________________
Atat am avut de spus!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
Stargate Atlantis
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect