Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect

Preferatul in materie de Heroes
restauration of erathia
0%
 0%  [ 0 ]
shadow of death
25%
 25%  [ 1 ]
armaghedon's blade
25%
 25%  [ 1 ]
heroes 4
50%
 50%  [ 2 ]
Voturi totale : 4

TBS'uri
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
cui dintre noua nu ne'a placut macar putin seria heroes.. heroes 1, 2 ,3 restauration of erathia, shadow of death, armaghedon's blade etc, heroes 4..? unul dintre clasicele in materie d TBS'uri isi va lansa a 5'a parte.. Heroes 5.. ce parere aveti si mai ales ce asteptari?

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Heroes... o prostie...
rude
Senior
Senior

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 210
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Heroes, impreuna cu orice ale TBS sunt cele mai mari prostii. TBS-urile seamana prea mult cu sahul... unde e distractia? Daca vrei sa te gandesti care e cea mai buna strategie, sa anticipezi f. bine actiunile advrsarului, mai bine invata sah!
Apropo, nici nu vreau sa ma gandesc cum se joaca jocul asta in retea...

_________________
Atat am avut de spus!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Am jucat foarte mult Heroes 3 - Shadow of Death. Au fost foarte misto campaniile, mai ales cele cu Sharpshooters Smile
Heroes 4 mi-a placut la prima vedere - insa deja apusese vremea TBSurilor pentru mine sa zic asa... si nu l-am mai jucat ca pe HMM3

rude - nu stii ce pierzi, TBS-urile are a lots of fun
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
5n4k3y
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 88
Răspunde cu citat (quote)
De acord cu Spitfire, TBS-urile sunt fun. Heroes 3 cel putin mi s-a parut super tare. Heroes 4 in schimb mi s-a parut mult mai slab decat 3. Adica, in afara de sistemul de skiluri, au facut totul mai prost. Parerea mea.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Da e adevarat. Ce m-a enervat cel mai mult la HMM 4 a fost ca a schimbat cum arata o lupta in HMM3 izometric, au facut 3D. Pacat, unitati mai mici, mai putin feeling - parerea mea
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
TBS'urile sunt chiar super inteligente.. este asemanator cu sahul numai ca.. nu este asa de limitat.. e un fel de extindere.. si chiar este fun.. la jocurile de genu asta iti poti arata atat inteligenta.. cunoasterea jocului cat si strategia conceputa intr;un mod absolut unic +ca intervine elementul surpriza tot timpul

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Johnny
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 97
Locație: Bucuresti-Acasa
Răspunde cu citat (quote)
Heroes IV este singurul pe care l-am jucat din lista de mai sus. Am ramas placut impresionat; grafica nu exceleaza insa gameplayul, sunetul in special si feelingul il fac sa triumfe. TBS sunt fun uneori insa imi plac mai mult RTS Smile

_________________
If it ain't ruff it ain't me, if it ain't ruff it ain't Pi.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
ma jocul e bun...si mie mi-a placut...dar am o intrebare, ce parere aveti de disciples? mai vechiutz...da mie mi-a placut
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Disciples - da mi-a placut foarte mult. Avea multe chestii originale pentru un TBS.
Age of Wonders ati jucat ? Daca tin eu bine minte era o combinatie intre Civ 3 si Hmm3 Smile
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
ohoooooo.. disciples.. super joc.. a fost chiar calumea.. singura chestie nasoala era batalia.. adik.. pur si simplu nu puteai sa iti misti unitatile si parea cam stupid doar sa dai in adersar.. + ca din cate imi amintesc n;aveai nici retaliation si se cam ducea 25% din tactica
oricum jocul a fost destul de tare.. se apropia intr;o oarecare masura de heroes, ca valoare

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Shuriken *SS*
Novice
Novice

Data înscrierii: 18/03/2005
Mesaje: 14
Locație: mun. Cluj-Napoca
Răspunde cu citat (quote)
TBS, ok! dar doar seria CIV 1, 2, 3 (call to power: deloc) mi-a ocupat timpul! sunt curios, exista vreo versiune de multiplayer pentru Civ?

_________________
There is no crisis to which academics will not answer with a seminar - Anonymous
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatTrimite un mesajCodul Yahoo MessengerCodul MSN Messenger
TBS'uri
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect