Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect

Cat ati investi sa modificati o masina?
Nu-mi iau masina
0%
 0%  [ 0 ]
0 USD
0%
 0%  [ 0 ]
1 - 1000 USD (cd-player, boxe...)
33%
 33%  [ 2 ]
1000 - 3000 USD
0%
 0%  [ 0 ]
3000 - 5000 USD
0%
 0%  [ 0 ]
gt; 5000 USD
66%
 66%  [ 4 ]
Voturi totale : 6

Tuning
5n4k3y
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 88
Răspunde cu citat (quote)
Cu totii am vazut The Fast and The Furious. Intrebarea de la care pleaca acest topic este - ati vrea sa faceti tuning la masina si in realitate? si daca da pana unde (tuning exterior, interior, motor in ciuda riscurilor etc.) si evident cati bani ati investi in aceasta pasiune (daca e cazul)...
Pentru cei care au jucat nfs:u2 preturile de acolo nu sunt cele reale. Unele sunt mai scumpe, unele mai ieftine. Per total, o masina gen 2F2F e mai scumpa, dar o masina modificata care sa nu fie 'cu cele mai smechere parti' este mai ieftina.
In cea ce priveste preturile de varf - http://www.rsportscars.com/eng/cars/supra_fastandfurious.asp
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Daca as avea bani multi as prefera sa-mi iau o masina misto - un Ferarri ceva, decat sa-mi iau o caruta si sa o modific in ultimul hal.
Si Vinyl si toate reclamele care si le lipesc astia pe masina mi se pare o chestie tipic tiganeasca si de prost gust. Altora le place se pare.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
spitfire...aici trebuie sa te contrazic..mai mult sau mai putin
in primul rand ca nu poate fi ceva tiganesc..tocmai pentru ca nu a plecat de la noi..Smile...ci abia a ajuns si la noi..
insa..stai in DT nu?..trebuie sa fii vazut p strada pe la noi prin cartier o celica portocalie..destul de aratoasa si cu un vinyl cu niste insemne tribale..zi-mi ca nu ti-ar face placere sa fie a ta si nu te-as crede..eu unul as vrea macar sa o conduc..sunt sigur ca e in stare de lucruri foarte bune...(demaraj, viteza maxima...s.a.)
in orice caz..ceea ce mi se pare aiurea e sa iti pui p o dacie tot felul d chestii dastea. recunosc, am vazut o solenza care arata super bine, dar era un tuning profesional facut, nu t duci in targ si iei de acolo niste reclame autocolante..si t lauzi ca scrie pe masina ta numele unei mari firme...e d (membru misa) kestia asta insa sunt destul de multi care o fac..asta este
despre tuning in romania...se poate, si se face, asta daca ai bani.
ce as tuna eu? in nici un caz o caruta...Razz...insa as tuna un megan..si daca as avea banii sa mi-l iau as mai investi cam..3/4 din valoarea lui intr-un tuning profesional de exterior, interior si motor(c s poate tuna pentru performante superioare).
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Ideea mea era ca decat o masina naspa, modata - mai bine o super masina standard.
Acum normal - ca ridicand performantele prin tuning poti ajunge cu bani putini la calitate mai mare. Cu tuning de genul asta sunt perfect de acord - si m-as baga la asa ceva cu super masina Smile

_________________
Spitfire - ein Raubtier das vor Hunger schreit
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
X-u
Novice
Novice

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 21
Locație: Cluj-Napoca
Răspunde cu citat (quote)
Eu dak as avea bani seriosi pt o masina genu underground 2 Very Happy
adik o masina si ...as baga in masina aia pana e full:)
Kestia asta e k si un hobby...
Sincer nu ma omor sa am o masina nush de kare...sa mearga bine ,sa nu am probleme si sa am un subwoofer din ala de 500+Tiesto Very Happy
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
X-u
Novice
Novice

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 21
Locație: Cluj-Napoca
Răspunde cu citat (quote)
Vroiam sa zik k dak vine cineva la mine si'mi ofera 2 masini
un porche sau o masina tunata gen nfs ..as alege nfs'u binenteles:)
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
El_Cid
Junior
Junior

Data înscrierii: 20/03/2005
Mesaje: 80
Locație: Miercurea Ciuc
Răspunde cu citat (quote)
Daca tot am bani de tuning imi iau si o masina cum trebuie si pe urma fac un tuning frumos - ceva masina gen 007 Smile

_________________
I'm always right. If you disagree with that, you are wrong
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
ANUNT
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
well am aflat despre o chestie destul de interesanta...din pacate nu am mai multe informatii...si nici site-ul lor nu merge...insa merita sa va spun:



Legal RACING 3 Aprilie - Cursa viteza eveniment pe Baneasa
Duminica 3 aprilie 2005 - Prima cursa de viteza de anul acesta la viteza maxima pe aeroportul Baneasa.
Tribune, scena, concert, concursuri, demonstratii, mii de wati putere sunet la concurenta cu multe mii de cai putere se vor lupta pentru aplauzele publicului.
Dupa ce ne-a delectat cu o cursa aniversara Legal Racing, urmeaza pe 3 Aprilie 2005 o cursa eveniment, in care organizatorii ne promit ca mai ridica inca o data stacheta nivelului de organizare si vor oferi o demonstratie in organizarea de eventuri auto. Suntem convinsi ca o sa ne surprinda cel putin la fel de placut ca in ultimul timp si in plus, cu multimea de noutati anuntate.

Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
Tuning
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect