Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect
Filmele mult asteptate
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Ce filme sunt pe lista ta de asteptare ?
Eu astept LOTR 4 - dar nu o sa apara... LOL pacat - fantasy lore e misto
Ma astept cei de la Blizzard (compania de jocuri) sa scoata un film animat bazat pe lumea Warcraft creata de ei. Ar fi un mega-succes parerea mea, cine a vazut cinematics facute de ei - stiu la ce ma refer.

Ice age 2 - o asteptare care se va implini cu siguranta fata de cele mai de sus. Ice Age 1 a fost dupa mine cel mai tare film animat :)

Urmatorul film din seria The Cube - ultimul m-a lasat cu niste semne de intrebare... sper sa fie continuare si nu altceva.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
Lotr.. ouuuuf.. man.. the best movie ever made.. pacat ca s'a terminat asa d devreme Sad filmele astea istorice cu legenda au farmecul lor.. va dati seama.. super imaginatie.. elfii humanii orcii.. toate alea.. mitologie.. iti trezeste sentimentul ala.. cunoscatorii stiu..
damn.. why do all good things last so little time ? Sad Crying or Very sad

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
un film pe baza storyline'ului din lumea warcraft a celor de la blizzard s'ar ridica la nivelul LOTR.. sa speram ca au o idee in acest sens. pt cei care au vazut LOTR cred ca ar fi cel mai frumos lucru posibil

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Dune
MGLC
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 10
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
LOTR a fost un film inspirat dupa o trilogie. Si ca orice trilogie, a fost scrisa de un autor care nu a avut nici o legatura cu lumea filmului. Si iara ce a iesit: o capodopera!
Mi-am dat seama ca din carti ecranizate ies capodopere dupa ce am vazut noile ecranizari dupa cele 6 carti Dune. Le-a mai vazut cineva?

_________________
Don't mess it up!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
-
zewl
Novice
Novice

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 16
Locație: -
Răspunde cu citat (quote)
mda LOTR mi-a placut...si acum mai am partea a 3-a pe calc Very Happy .poate ca e singurul fantasy cu adevarat reusit din istoria cinematografiei.In rest i like horror, S.F. and other movies.aaaaaaa si bine ca mi-am reamintit....cred ca mai fav movie e Tacerea mieilor (acum nu-mi vine altu' in minte) Twisted Evil

_________________
Sa traitzi bine!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
mglc.. autorul respectiv.. adik tolkin nu prea a fost prost.. in sensu ca deloc.. el a scris cartea in perioada celui de'al 2'lea razboi mondial.. si a conceput';o in astfel incat "cei care au urechi sa auda". orcii si rasa lor.. the evil dudes intr;un cuvant simbolizau poporul german.. iar nenea sauron ghici p ce mustacios simboloza..
nu a fost scrisa chiar la intamplare cartea.. incearca sa gasesti conexiunea.. la tot filmul.. eventual sa il revezi si sa gasesti mesajul..

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
zewle.. yo cam am impresia ca iti cam plac oile Laughing Laughing Laughing Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil ai grija man.. they're sticky lill bastards Laughing Laughing

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
timmy
Novice
Novice

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 15
Locație: Craiova
Răspunde cu citat (quote)
@screamer: Desi JRR a scris Lord of the ring in timpul celui de-al doilea razboi mondial, am inteles ca de fiecare data cand era intrebat de simbolistica
cartii, sustinea ca nu a vrut sa aiba nici o legatura cu politica mondiala de atunci. Asa am inteles eu.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Eu ca si Screamer stiam ca Tolkien critica regimul nazist prin trilogia sa... AM vazut un documentar pe discovery despre asta.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
timmy
Novice
Novice

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 15
Locație: Craiova
Răspunde cu citat (quote)
Apropo, fiind vorba de filme mult asteptate, sunt surprins sa vad ca nimeni nu zice nimic despre Star Wars Ep 3: Revenge of the Sith.
Trebuie sa recunosc ca e cam lung seria, dar asta e ultimul film, fiinca Lucas a zis ca nu o sa mai faca Star Wars.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
5n4k3y
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 88
Răspunde cu citat (quote)
Lucas a zis initial ca nu o sa mai faca nici dupa prima trilogie, desi de data asta cred ca vorbeste serios.
Astept sa apara Star Wars ep III si XXX:State of Union si orice film cretin cu zombie (sadistic fun).
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Johnny
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 97
Locație: Bucuresti-Acasa
Răspunde cu citat (quote)
Astept The Ring 2, SW III, si orice thriller sau film cu cel mai tare actor:Denzel Washington. Parerea mea, si va mai anunt.

_________________
If it ain't ruff it ain't me, if it ain't ruff it ain't Pi.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Lucas are strategie ca sa se vanda mai bine SW Smile Zice ca e ultimul pt ca toti sa se duca cu sufletul la gura: "dude, this is the last part, it must be awsome"...
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
dont they all do the same spitfire Laughing ?

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
5n4k3y
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 88
Răspunde cu citat (quote)
De unde pana unde ultimile parti ale unei trilogi sunt cele mai tari?
Matrix Revolutions mi s-a parut cel mai varza din cele trei matrix-uri.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Filmele mult asteptate
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 2  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect