Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect
Ultimul film vazut
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
...de ce un astfel d topic?...tocmai fiindca se poate..
fiti atenti ce propun eu aici. fiecare sa povesteasca...ultimul film vazut...traim in era informaticii..si,multumesc lui Dumnezeu, a DC++. Deci o data pe saptamana o sa postez despre un film vazut sapt. precedenta.
Toti cei interesati sunt asteptati sa posteze, chiar sa-si dea cu parerea cu privire la filmul povestit.
Si daca eu initiez asta sa fiu si primul care vorbeste despre un film...pe care probabil multi l-ati vazut...

SAW
www.sawmovie.com (site-ul e genial) SUA, 2004

Ce e de spus despre el? In primul rand ca este un film thriller...unul din cele mai bune, asa cum spunea un jurnalist de peste ocean...
Cate ceva despre film:
atmosfera de la inceputul filmului nu lasa loc de comentarii..esti direct în mijlocul actiunii: doi barbati se trezesc într-o toaleta subterana, amândoi fiind legati cu lanturi de perete. tot ce au este o caseta...intre ei un om ce zace intr-o balta de sange..si perspectiva faptului ca unul dintre ei trebuie sa moara...scenariul este extrem de complex, cu o intriga naucitoare si cu un final surpriza...la care nu ar visa nimeni...cel putin mie nu imi venea sa cred cand am vazut cum se termina...oricum..ridica teroarea si oroarea umana la rang d arta filmul asta...
daca v-am convins...uitati-va daca nu....comentati..

Link IMDB: http://imdb.com/title/tt0387564/
Nota IMDB: 7.5/10 (16,432 votes)


Edit de catre Spitfire: am facut acest topic sticky pentru ca este foarte interesant. multumiri lui cosmynelul.

Pentru ca topicul este un succes - si este de ajutor multor persoane ne-am gandit la niste mici reguli care sa faca sa se inteleaga mai mult din descrierea voastra. Asa ar trebui sa arate un mesaj pe topicul acesta:

Nume Film scris cu Bold

Descriere film, parere personala;

Link IMDB: linkul filmului pe siteul imdb
Nota IMDB: nota si nr de votanti - tot de pe imdb se ia
Nota mea: o nota data de voi

Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
AM vazut si eu Saw - si pot sa zic ca e un film spcial.

Ultimul film vazut de mine e Saints and Soldiers.

E un film aparut in 2003. Filmul are loc in al doilea Razboi Mondial si incepe cu niste nazisiti care au prins niste prizonieri americani si se pregateau sa-i mute intr-un lagar. Tensiunea era prea mare pentru unii dintre ei, iar un soldat detinut nu a mai rezistat si a inceput sa alerge plin de spaima, nazisitii l-au impuscat. Restul prizonierilor americani au inceput sa se agite - iar nemtii au inceput sa-i impuste. Nu au reusit sa scape decat 4 dintre ei. Inarmati doar cu o pusca - in spatele liniilor inamice cauta solutii pentru supravietuire. Furand o informatie descopera locul unui avion cazut si un englez prins intr-un copac cu parasuta. Misiunea englezului, foarte importanta pentru salvarea unor vieti, ii pune pe toti in situatii deosebite - descoperind valori interioare - sacrificandu-se pentru binele celoralti.

Filmul mi s-a parut bine gandit si il recomand.

Link IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0373283/
Nota IMDB: 6,9
Nota mea: 8,3


Ultima modificare efectuată de către Spitfire la 25.04.2005, 9:25 pm, modificat de 1 dată în total
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
Ultimu film calumea pe care l'am vazut a fost King Arthur

Merita vizionat.. asa sa le povestesti.. n'are farmec.. seeing is believing.

Link IMDB: http://imdb.com/title/tt0349683/
Nota IMDB: 6.0/10 (13,902 votes)

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Dar nu puteti sa povestiti si voi filmele ? Adica ok - eu le-am vazut stiu despre ce este vorba, dar poate altcineva e interesat si el. Dati mai multe detalii - luati exemplul lui Cosmynel.

PS to Screamer: De acord ca nu are farmec sa le povestesti - dar eu nu am povestit tot filmul Saints and Soldiers si nici Cosmynel nu a povestit tot filmul Saw. Dar am facut o introducere - un teaser.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
Screamer..d fapt asta era ideea topicului..daca ai fi citit mai atent post-ul meu ti-ai fi dat seama ca ceea ce propuneam eu aici era o chestie mai ampla decat sa zici un nume si ca merita vazut...nu de alta dar asa nu convingi pe nimeni sa se uite la un film p care nu l-a vazut...trebuia sa zici si tu cate ceva despre film...
in fine king arthur am vazut,deci stiam despre ce e vorba, dar daca ziceai de alt film pe care nu-l vazusem...dupa "lunga" descriere pe care ai facut-o nici macar nu ma oboseam sa deschid dc++ ca sa vad daca il are lumea prin retea si sa il iau si eu.
anyway...postati si voi aici doar daca postati ce trebuie...
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
De acord cu Cosmynel.
King Arthur a fost o mizerie de film dupa standardele mele - nici nu am rezistat pana la final, picam de somn - cu toate ca aveam sticla de 2,5 L Pepsi consumata langa mine...
King Arthur il recomand daca nu ati mai vazut vreun film pana acum, este singurul film la indemana, no woman on 1.000.000.000 miles radius, si aveti un Terro cu Kalashu la cap care va obliga sa va uitati la movie. Nici atunci nu ar tb sa cedati.
Asa de prost e filmul ala !! Mad
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Johnny
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 97
Locație: Bucuresti-Acasa
Răspunde cu citat (quote)
O sa fac o scurta introducere intr-un film care mi s-a parut controversat si cu o imagine f. buna si anume Cidade de Deus(City of God):

Este poveste a doi baieti care traiesc intr-o lume a violentei in orasul Rio de Janeiro asa cum era el inca de la inceputuri. Unul lupta pentru a supravietui in timp ce altul fuge; unul ajunge fotograf iar altul dealer. Un film in care care violenta si crimele sunt la ordinea zile, insa sa nu va imaginati ca doar asta o sa vedeti. Vizionare placuta.

Link IMDB: http://imdb.com/title/tt0317248/
Nota IMDB: 8.7/10 (25,352 votes)

_________________
If it ain't ruff it ain't me, if it ain't ruff it ain't Pi.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Ultimul film...
rude
Senior
Senior

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 210
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Nu stiu daca ar trebui sa povestim inceputul ultimului film vazut. Eu as vorbi de ultimul film "bunicel" vazut!
Dar, in fine, voi povesti pe scurt un film care nu m-a impresiionat prea mult.

Emplyee Of The Month:

Inca de la inceput, filmul te avertizeaza sa te astepti la intorsaturi de situatie. Povestea incepe cu prezentarea personajului principal, care are o viata implinita: bani, sotie, o casa-vila, un servici bine platit, chiar candideaza la postul de angajat al lunii.
Totusi, inca de a doua zi, personajul isi pierde slujba, sotia il paraseste pentru ca a aflat de amanta acestua si il si da afara din casa.
In fine, a treia zi, el face rost de un pistol, se duce la servici, pregatit sa-l omoare pe directorul bancii, dar il lasa sa traiasca si cand iese din banca se trezeste in mijlocul unui jaf armat, cu un pistol in mana!
Ce se va intampla? Mult mai mult decat va puteti imagina, nici daca v-ati folosi imaginatia la maxim!
De fapt, pana in acest punct, filmul pare plictisitor si mult prea tras de par. Ceea ce urmeaza nu poate sa nu te surprinda, si nici nu stiu daca filmul merita sau nu vazut!

"I am an ilusion!"

Link IMDB: http://imdb.com/title/tt0362590/
Nota IMDB: 5.9/10 (817 votes)

_________________
Atat am avut de spus!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
-
mihai
Membru
Membru

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 116
Locație: Constanta
Răspunde cu citat (quote)
Ultimul film vazut a fost Minority Report - da ieri pe PRO tv. Il mai vazusem acum ceva timp, dar mi s-a parut prea bun pentru a nu`l reviziona.

Filmul cred ca l-ati vazut cu totii. Iata un mic teaser:
Filmul prezinta un viitor foarte avansat tehnologic, unde datorita unui nou drog aparut: neuroina, s-au nascut niste copii cu un "dar" (ziceau ei). Puteau sa vada crime ce aveau sa aiba loc in viitor. Pe baza acestor copii, s-a creat un intreg sistem pentru arestarea viitorilor criminali. Filmul este foarte original, cu multe intorsaturi ciudate de situatie.

Link IMDB:http://imdb.com/title/tt0181689/
Nota IMDB: 7.7/10 (51,645 votes)
Nota mea: 9

_________________
"Applications programming is a race between software engineers, who strive to produce idiot-proof programs, and the Universe which strives to produce bigger idiots."
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Johnny
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 97
Locație: Bucuresti-Acasa
Răspunde cu citat (quote)
Ce Minority Report, ce King Arthur( cam slab), uitati-va la un film adevarat: Ray.

Povestea unuia dintre cei mai renumiti cantareti de culoare care desi a fost orb a resit sa se descurce cum multi vazatori nu au reusit. Filmul deapana perioada cea mai grea a vietii lui Ray Charles si documentarea a durat 17 ani. In rolul principal Jamie Foxx(Oscar cel mai bun actor al anului).
Vizionare placuta.

Link IMDB: http://imdb.com/title/tt0350258/
Nota IMDB: 7.9/10 (10,134 votes)

_________________
If it ain't ruff it ain't me, if it ain't ruff it ain't Pi.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
zewl
Novice
Novice

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 16
Locație: -
Răspunde cu citat (quote)
hmz ultimu' film vazut de moi cred ca a fost Bruce Almighty acum cateva zile la Hbo.

Eu nu l-am mai vazut ca idea filmului mi se paruse o aberatie cand am auzit prima oara despre el acu' 3 ani park.bah acu' l-am vazut si am picat pe jos de ras pt ca Jim Carrey are talent nu glumam,e un comedian irezistibil in fata caruia nu poti sa stai trist.Are farmec omu' asta.
Deci in film e vorba despre un reporter care se intalneste cu Doamne Doamne Very Happy si El ii da puterile sale pt o saptamana.Bruce abuzeaza de puteri facand niste tampenii kre te fac sa te dai cu capu' de pereti...eu sunt f deskis la genu asta de glume si nu ma pot abtine din ras(poate altii nu fac la fel asa ca nu ma condamnati Wink ).eh multi dintre voi cred ca stiu filmu' si poate nu il vad la fel ca mine.in fine eu mi-am facut datoria de a posta ceva kre sa fie in legatura directa cu subiectul topicului.

Link IMDB: http://imdb.com/title/tt0315327/
Nota IMDB: 6.4/10 (23,557 votes)

_________________
Sa traitzi bine!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
mihai
Membru
Membru

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 116
Locație: Constanta
Răspunde cu citat (quote)
Ultimul film vazut: Hostage

Pentru un film cu Bruce Willis e mai mult decat ma asteptam. Bruce joaca foarte bine. Un film care e mult peste media calitatii filmelor americane. Nu este un film tipic american, cu actiune Superman si glume expirate. E un film matur, cu multe schimbari de situatie, fara umor ieftin.
Povestea e buna, foarte bine jucat si regizat.

Nu vreau sa va spun nimic despre poveste - pentru ca este prea interesanta. Daca aveti sansa, uitati-va la film, nu o sa va para rau.

Link IMDB: http://imdb.com/title/tt0340163/
Nota IMDB: 6.6/10 (3,250 votes)
Nota mea: 6

_________________
"Applications programming is a race between software engineers, who strive to produce idiot-proof programs, and the Universe which strives to produce bigger idiots."
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
Cobra
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 25/03/2005
Mesaje: 328
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Am vazut: Bride of Chucky

M-i s-a parut tras rau de par

Link IMDB: http://imdb.com/title/tt0144120/
Nota IMDB: 5.2/10 (4,399 votes)

_________________
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Elektra

Destul de misto filmul - dar nu chiar ce ma asteptam. E vorba despre un super erou - defapt de o super eroina Smile si cum devine dintr-un asasin platit intr-o persoana care ajuta alti super-eroi... well nu prea are sens, cred ca ar trebui sa-l vedeti ca sa-l intelegeti Razz

Link IMDB: http://imdb.com/title/tt0357277/
Nota IMDB: 4.9/10 (4,682 votes)
Nota mea: 5


Ultima modificare efectuată de către Spitfire la 25.04.2005, 9:04 pm, modificat de 1 dată în total

_________________
Spitfire - ein Raubtier das vor Hunger schreit
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
HITCH

o noua saptamana, un nou film...l-am ales pe asta din multele pe care le-am vazut saptamana trecuta.

de ce? tocmai pentru ca mi-a placut, destul de mult chiar...unii poate ca o sa zica ce e de placut la filmul asta? pai....ce sa zic, o comedie romantica cu deja celebrul final fericit al filmelor americane.

o scurta prezentare: Alex "Hitch" Hitchens (Will Smith) este un "doctor de intalniri" care a ajutat nenumarati barbati sa o castige pe femeia visurilor lor.La un moment dat Hitch isi gaseste in sfarsit perechea in persoana frumoasei Sara Melas (Eva Mendes), o jurnalista care se ocupa de rubrica de barfe a unei reviste.povestea se complica si lucrurile degenereaza...pentru a se apropia mai apoi de finalul fericit pe care il prevede toata lumea. Razz

IMDB: http://www.imdb.com/title/tt0386588/
Nota IMDB: 6.8/10 (5,235 votes)
Nota mea: 9 (ca nu mai vazusem de mult o comedie romantica)
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
Ultimul film vazut
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 2  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect