Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect

Practici pirateria?
da (ca toata lumea)
40%
 40%  [ 4 ]
da (pentru ca nu am posibilitati materiale)
20%
 20%  [ 2 ]
da (dar vreau sa incetez)
10%
 10%  [ 1 ]
nu (exista asa ceva???)
30%
 30%  [ 3 ]
Voturi totale : 10

Johnny
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 97
Locație: Bucuresti-Acasa
Răspunde cu citat (quote)
'Sa traiasca pirateria si sa nu moara niciodata (decat cand o sa fiu eu bogat sa cumpar ce vreau)'-deviza mea.
Intr-adevar, daca ar disparea pirateria poate ca firmele ar mai scadea si preturile(vezi sa nu Smile , nici intr-un milion de ani). In schimb, ai putea sa cumperi jocul sa il joci de iti sar capacele, te duci cu el la retur si le spui ca nu ruleaza bine pe sistemul tau. Faci chestia asta pana isi dau aia seama si se fac ca nu mai au in stoc. (Asa faceam cu dischete de Terminator) Ar mai trebui infiintata o Organizatie recunoscuta de toate guvernele lumii care sa faca lista cu noile aparitii in materie software, sa dea note sa le elimine pe cele de (membru misa), pentru a satisface 100% nevoile cumparatorului. Nu vreau sa dau 50 de para pe un soft, sa nu imi convina, sa il duc la retur, sa iau apoi alt soft, si tot asa. Nu am timpul asta si firmele in general prezinta partea buna a lucrurilor, doat atat.
Cea mai mare prbl ar fi cu Windows si jocurile; ai putea gasi alternative freeware la celelalte(Apropo pana si Linuxul costa bani Smile ).
Eu zic sa revenim la acest subiect dupa ce o sa creasca P.I.B.-ul

_________________
If it ain't ruff it ain't me, if it ain't ruff it ain't Pi.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Practicati pirateria?
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 2 din 2  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect