Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect
The Elder Scrolls 4: Oblivion
5n4k3y
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 88
Răspunde cu citat (quote)
Oamenii care au scos Morrowind, lucreaza acum la un RPG complet nou.
Dintre 'goodies' de pana acum:
- grafica: screenshoturile arata super bine dupa mine (vezi link)
- imensitatea si complexitatea lumii simulate (mai mare dacat Morrowind pentru cei care au jucat)
- libertate completa (la fel ca in Morrowind, poti sa omori pe cine vrei, sa joci ce parte a jocului vrei, sa explorezi ce vrei etc.)
- NPC-uri naturale. Prin asta vreau sa spun ca respectivele NPC-uri o sa aiba un set de obiective (sa manance, sa muceasca etc.) si trebuie sa le indeplineasca prin diverse metode (pentru mancare - cumpera, vaneaza, fura etc.). Echipa a zis ca ideea asta a fost implementata deja si merge chiar prea bine. Astfel, un paznic s-a dus sa manance, si cum era falit si lenes a incercat sa fure. Alt paznic l-a vazut si a incercat sa-l aresteze. Vinovatul s-a opus arestarii si in vreo 5 minute toti paznicii din sat se luasera la bataie unii cu altii, in functie de cu cine erau prieteni mai buni.
Intre timp toate magazinele erau nepazite (Very Happy). O sa se repare chestile astea in versiunea finala.
- era sa uit, are si cam tot ce are un RPG normal (skiluri, alte alea) precum si (posibil) elemente din Morrowind (transformare in vampir/varcolac cu toate avantajele si dezavantajele)
- altele care le-am uitat eu sau n-au fost mentionate inca
Link http://www.elderscrolls.com/games/oblivion_overview.htm
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Cobra
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 25/03/2005
Mesaje: 328
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Cred ca o sa-l joc si yo

_________________
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Super misto jocul. De abia astept sa apara. O sa caut un fansite si o sa adaug linkul.

_________________
Spitfire - ein Raubtier das vor Hunger schreit
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
El_Cid
Junior
Junior

Data înscrierii: 20/03/2005
Mesaje: 80
Locație: Miercurea Ciuc
Răspunde cu citat (quote)
Jocul se crede ca va aparea o data cu lansarea Xbox 360. Adica pe 22 noiembrie. Suna bine Smile Oricum din filmul de prezentare zice "This Christmas". Cred ca ne jucam Oblivion pana la anul.
Se zice ca a "scapat" (poate sa fie si strategie de marketing zic unii) un film de 20 de minute care arata gameplay-ul din joc. Filmuletul il puteti gasi aici.

Din filmulet se poate observa grafica care este absolut superba (sper sa ne mearga si noua), fizica super misto (mai ales cand lichul e trantit de perete si sare sange din el), si AI-ul super tare.

Uitati-va si voi la el si dati-va cu parerea.

_________________
I'm always right. If you disagree with that, you are wrong
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Acum am vazut ca am promis un link catre un fansite. Uitati aici un link catre forumurile oficiale daca vreti sa mai aflati cate ceva: aici.

Si un link catre cel mai mare fansite TES: aici.

_________________
Spitfire - ein Raubtier das vor Hunger schreit
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
The Elder Scrolls 4: Oblivion
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect