Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect
Ultimul joc pe care l-ati jucat
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Mi s-a parut o idee buna sa fie un thread si aici, in genul celui de la filme. Dati numele jocului, cateva cuvinte, o nota (daca se poate cate una pe fiecare segment : gameplay, grafica, sunet si impresie personala)

Incep eu:
World of Warcraft - foarte captivant jocul, ganditi-va la un RPG 3D de foarte buna calitate, Gothic 2 ssa zicem, dar adaugati la el mii de oameni, si inamici umani care gandesc. Da - suna excelent. Se merita !
Gameplay: 10
Grafica: 7
Inovatie: 8
Muzica: 10
Scenariu: 10
Partea artistica: 10 + (nimic nu se compara cu partea artistica din jocul asta)

_________________
Spitfire - ein Raubtier das vor Hunger schreit
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Johnny
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 97
Locație: Bucuresti-Acasa
Răspunde cu citat (quote)
Ultimul joc pe care l-am jucat si inca il joc este Rome Total War. Este un joc destul de stralucit care mi-a facut o impresie buna si pe care vi-l recomand.
Nu exceleaza in toate domeniile insa merita cu siguranta incercat.
Grafica nu este de nota 10 insa avand in vedere ca ai si 3000 de unitati pe harta cred ca este destul de bine, sunetul este destul de bun, stresant este ajutor pe care ti-l pune la dispozitie jocul, insa foarte util la inceput.
Probabil ati mai jucat jocuri din seria Total War.
Jucati cat mai mult!

_________________
If it ain't ruff it ain't me, if it ain't ruff it ain't Pi.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Prince Of Persia: Warrior Within
rude
Senior
Senior

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 210
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Prince Of Persia: Warrior Within este ultimul joc pe care l-am jucat. S-a vorbit de spre el aici, dar am sa-mi exprim din nou parerea:
Gameplay: 8
Grafica: 10
Inovatie: 5
Sunet: 8
Scenariu: 10
Parerea artistica: 10+ (grafica + scenariu = cel mai bun joc pe care l-am jucat de la PoP 1 incoace!)

_________________
Atat am avut de spus!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Brother in Arms: a primit numeroase premii si note maxime in zeci de reviste. Jocul aduce a MOHAA si Call of Duty.
Grafica: 9 (foarte buna grafica)
Gameplay: 8 (destul de fun)
Inovatie: 5 (putine lucruri noi)
Sunet: 7 (nu prea imi dau eu seama)
Impresie: 8

Se putea si mai bine - dar in orice caz este un joc pe care il savurez Smile

_________________
Spitfire - ein Raubtier das vor Hunger schreit
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Act of War - aparut recent, scos de Atari daca tin bine minte, jocul incearca sa fie cat mai realist cu putinta. De fapt e cel mai realist RTS pe care l-am jucat pana acum. Perioada aleasa este viitorul apropiat, in care toata lumea se asteapta la o criza economica datorata BLACK GOLD-ului (petrol oameni buni, petrol).
Jocul e amestecat cu secvente video - FILMATE in care joaca ACTORI Very Happy I know Smile super tare
Multele unitati de care dispui, diversitatea strategiilor pe care le poti aplica, realismul, grafica exceptionala, filmuletele atat de bine realizate, actorii, efectele speciale fac din Act of War un joc de nota 10 dupa parerea mea.
Am jucat deja cateva misiuni si pot sa zic ca nu m-am plictisit deloc. Seamana cu Camp;C:Generals ca engine, dar este mult peste acel joc din toate punctele de vedere.

Gameplay: 10 (fun, fun, .... FUN)
Sunet: 9
Grafica: 10 (atentia la detaliu este impresionanta)
Impresie: 10

Un joc de nota 10. Cei care iubesc genul nu trebuie sa`l rateze.

_________________
Spitfire - ein Raubtier das vor Hunger schreit
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Alyzee
Novice
Novice

Data înscrierii: 20/03/2005
Mesaje: 5
Locație: -
Răspunde cu citat (quote)
eu sunt cu SIMS 2.... Imi place super mult...pana termin de aranjat casa!! Dupa aia.... Rolling Eyes
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
X-u
Novice
Novice

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 21
Locație: Cluj-Napoca
Răspunde cu citat (quote)
Dak aici is incluse si jocurile de pe net...atunci eu pot sa zik ca de mult ma jok utopia si ink si acuma il mai jok!
E super jocu...kiar dak e fara grafica eu prefer asta dekat un jok real cum ar fi cs sau warcraft:)
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Am si terminat Act of War - mi-a placut, a fost ce trebuia sa fie C&C - Generals parerea mea. Foarte misto realizata campania - cine are sa joace Smile

_________________
Spitfire - ein Raubtier das vor Hunger schreit
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
Cobra
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 25/03/2005
Mesaje: 328
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Am jucat Postal 2 si am ramas traumatizat Mad Daca aveti sau vreti sa incercati jocu lasati-o balta Smile

_________________
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
Shuriken *SS*
Novice
Novice

Data înscrierii: 18/03/2005
Mesaje: 14
Locație: mun. Cluj-Napoca
Răspunde cu citat (quote)
Ba Isti! "Utopia" nu e joc! e extracurricular activity care nu-ti ia mai mult de 15 minute pe zi daca ai conexiune buna! da-te-n getz! cum (sunt analfabet) poate sa-ti placa mai mult ca CS? nu stiu cum sa spun, da' nici nu sufera termen de comparatie! si age-ul asta ai terminat sub mine, dom' sub l'ent co'el! peasant-ule! Laughing

_________________
There is no crisis to which academics will not answer with a seminar - Anonymous
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatTrimite un mesajCodul Yahoo MessengerCodul MSN Messenger
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
well..la mine ultimul joc pe care l-am jucat este si jocul pe care inca il joc Razz...adica settlers 5...e marfa, mie imi place cat despre note...nu prea am termeni de comparatie, fiindca nu ma joc prea des.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
wullpe
gluma de om
gluma de om

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 45
Locație: Bucale
Răspunde cu citat (quote)
Yo's cu manageru' ...grafik 4 Sunet 5 Coregrafie 10 Ekipe 9 Very Happy sunt cam obsedat Smile

_________________
Nimeni nu moare virgin,viata ne **** pe toti.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatTrimite un mesajCodul Yahoo Messenger
El_Cid
Junior
Junior

Data înscrierii: 20/03/2005
Mesaje: 80
Locație: Miercurea Ciuc
Răspunde cu citat (quote)
SWAT 4
insa din cauza ca nu`mi mergea sunetul nu am jucat mai mult de 2 misiuni.
jocul arata foarte bine, mi-a placut si swat 2 si swat 3 foarte mult, iar swat4 arata misto rau.

il recomand - dar nu pt fanii quake 3 - pt ca e mai mult tactical fps decat fast action fps Smile

_________________
I'm always right. If you disagree with that, you are wrong
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
world of warcraft:
Gameplay: 10 -
Grafica: 7+
Inovatie: 9
Muzica: 7 (nu m'a prea impresionat.. adevarat.. am jucat si destul timp cu muzica de'a mea p background.. so.. nu ma pot pronunta f exact)
Scenariu: 10+++++++ (in continua evolutie)
Partea artistica: 10- (imi plac efectele)

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
kirov
Membru
Membru

Data înscrierii: 19/04/2005
Mesaje: 125
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Trebuie sa recunosc ca:Call of duty(primu) si Call of Duty United offencive sunt incredibile de reale. TE tine in suspans mereu, conduci tancuri, tragi in avionae(din avion). Super jocu. brothers in arm se bazeaza pe aceeasi tema ca Call of Duty. Am sa il incerc
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Ultimul joc pe care l-ati jucat
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 2  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect