Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect
Mesaje de pe Yahoo Messenger
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Cele mai tari mesaje primite pe Yahoo Messenger puteti sa le puneti aici. Sunt ele spam si enervante - dar cateodata mai starnesc cate un raset..

Preferata:
*******************************************************

Daca receptionezi un e-mail intitulat "Badtimes", sterge-l imediat!!!
Nu il deschide!!!

Aparent este un virus foarte nasol. Nu numai ca va sterge tot ce ai pe
hard disk(uri), dar de asemenea va sterge totul pe orice disc pe o raza de 20
de metri in jurul calculatorului tau.

Demagnetizeaza toate cartile tale de credit.

Reprogrameaza codul tau de la bancomat, de asemenea iti reprogrameaza
videoul si utilizeaza armonici ale campurilor subspatiale pentru a sterge orice
CD incerci sa asculti.

Va programa toate quick dial-urile de pe noul tau telefon cu numarul
soacrei tale.

Acest virus va inocula antigel in acvariul tau.

Va bea toata berea ta (pentru Dumnezeu, omule, asculti ce-ti zic?!?)

Va lasa sosete murdare pe masuta din sufragerie cand astepti oaspeti.

Te va determina sa te joci cu foarfecele intr-un mod care pare distractiv
pana cineva va ramane cu un ochi.

Virusul va rescrie toate salvarile tale, schimband toate verbele la
prefectul compus si va incorpora indetectabile greseli de ortografie, care vor
schimba complet sensul propozitiilor.

Iti va inlocui samponul cu gel si gelul cu prenandez exact cand te
pregatesti pentru sindrofie.

Daca mesajul "Badtimes" este deschis sub Windows 95/98, va lasa capacul
de la toaleta ridicat si uscatorul de par periculos de aproape de cada plina.

De asemenea, va indeparta toate documentele tiparite in dublu exemplar
pentru siguranta, cat si matreata de pe perna, va unge clantele cu SuperGlue si
le va conecta la reteaua distribuitorului local de energie electrica (mai
precis, exact la orele cand reteaua este la varf -50Hz).

* * * AVERTIZEAZA CAT MAI MULTI OAMENI POTI! * * *

Daca nu trimiti asta la 5000 de oameni in 20 de secunde vei fi blestemat
prin cuvinte grele.

Trimite! trimite! trimite!!!...

P.S.: In caz ca esti blonda, asta este o gluma!!!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Please read this message carefully ......which was been sent by Yahoo president Jay Rusell...... This is Yahoo President Jay Russell, I am sorry to announce that Yahoo has reached its maximum number of accounts two million. If you would like to keep your account for free send this to everyone on your list. This way we can know which accounts are being used and which accounts we can delete. Send this within 8 days and your account will remain free. Once again I am sincerely sorry that I have to do this. Please start sending. Jay Russell, Yahoo Management Renee: WHOEVER DOESN'T SEND THIS MESSAGE YOUR ACCOUNT WILL BE DEACTIVATED AND IT WILL COST $10.00 A MONTH TO USE IT! TO SEND 2 EVERYONE
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Cnofrom uuni stduiu al ueni uinvresttiai elgenze, nu cntozeaa in ce odrnie se alfa lirteele itnr-un cuvant, signruul lcuru ipmotarnt e ca pirma si utlima lierta sa fie la lcuol lor. Rsetul potae fi o vrzaa colmpeta si tot o vei ptuea ctii fraa prboelme. Atsa e din cuzaa ca nu ciitm feicrae lteira, ci cvanutul ca un irtneg." E uimitoare capacitatea creierului uman de a reconstitui datele. -gt; mesajul asta chiar merita trimis la toti (este faorte avedarat)
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
foarte grav...trebuie sa dai mesajul asta mai departe daka nu mori!acest mesaj vine de la o persoana foarte importanta din viatza spirituala daca nu trimiti aceste mesaje in urmatoarele 20 de minute tuturor din lista ta,inclusiv celui care ti-a trimis-o vei avea ghinion in dragoste si la scoala toata viatza!maine dimineatza la prima ora vei avea parte de o surprizaVa asigur ca e adevarat pentru ca am avut rezultate in mai putin de o ora. Nu costa sa incercati...Puteti incerca si vedeti, chiar daca unii spun "nu cred in vrajitoare, dar "se stiu". Pune-ti o dorinta...si vezi ce sa va intampla...Incepe sa te gandesti la ceva ce-ti doresti cu adevarat pentru ca functioneaza... sory de deranj...da` nu vreau sa am ghinion...!!!!!!!!!!!!


Ultima modificare efectuată de către Spitfire la 14.03.2005, 3:20 pm, modificat de 1 dată în total
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Intrebari existentiale:
1. De ce "prescurtare" este un cuvant asa lung ?
2. De ce soldatii KAMIKAZE (din reteaua obor ) purtau o casca ?
3. De ce se sterilizeaza acele cu care se fac injectiile condamnatilor la moarte ?
4. Care este sinonimul cuvantului " sinonim " ?
5. De ce nu exista mancare de pisici cu gust de soarece ?
6. Daca nimic nu se lipeste de teflon, cum e lipit teflonul de tigaie ?
7. De ce balerinele merg mereu pe varfuri ? Nu ar fi mai simplu sa angajeze balerine mai inalte ?
8. Vreau sa imi cumpar un bumerang nou. Cum pot sa scap de cel vechi ?
9. De ce localurile deschise non stop au incuietori ?
10. De ce avioanele nu sunt fabricate din acelasi material din care sunt facute cutiile negre ?
11. Cum poate avea Donald nepoti daca nu are frati sau surori ?
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
DEAR RECEIVER,

You have just received an Albanian virus. Since we are not so technologically advanced in Albania, this is a MANUAL virus.
Please delete all the files on your hard disk yourself and send this mail to everyone you know.
Thank you very much for collaboration.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Presedintele Statelor Unite ne-a cerut sa ne unim pentru o cauza comuna tuturor: combaterea terorismului.
Este bine stiut ca musulmanii se opun consumului de alcool si considera vederea unei femei dezbracate (alta decat nevasta-sa) drept un pacat.
Din aceasta cauza lansam un apel pentru ca timp de o saptamana, ZILNIC, la ora 17.00, toate femeile sa se dezbrace complet si sa alerge prin birouri iar toti barbatii sa le urmeze cu o bere in mana.
Aceasta ne va ajuta sa detectam teroristii care se ascund la noi in firma.
Statele Unite va sunt recunoscatoare pentru efortul facut impotriva terorismului.
Colaborati ! Trimiteti acest mesaj tuturor colegilor de la serviciu si tuturor firmelor partenere!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Johnny
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 97
Locație: Bucuresti-Acasa
Răspunde cu citat (quote)
Foarte interesante mesajele astea, astfel:
1. o mare stupiditate este aia cu directorul de la yahoo care te instiinteaza ca ti se va strege contul. Porcarie!, lupta pe piata serverelor de mail este acerba, nu isi permit sa piarda abonati.
2. aia cu virusul albanez imi place, vine ca o reactie la celelalte.
3. cea cu mesajul de moarte suna cool ( The Ring) Smile
Deoarece tot primesc din astea ma intreb daca oamenii chiar le ia in serios sau le trimit de "fun". The truth is beyond us. Get over it people!!

_________________
If it ain't ruff it ain't me, if it ain't ruff it ain't Pi.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Johnny iti dai seama ca aia cu directorul e teapa - e logic - nici nu tb argumentat Smile
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
SPAM sucks
themariusus
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 26
Răspunde cu citat (quote)
daca toata lumea de pe yahoo messenger ar atat de **** incat sa dea mai departe toate porcariile alea (de mai sus, si nu numai, ce e acolo e doar o mica infima parte a ceea ce circula prin servere Yahoo!) cred k nu ar mai avea rost sa avem conturi la astfel de servicii.

de aceea ii multumesc lui D-zeu, Budha, Alah (cine vreti voi) ca mai exista si oameni intregi la minte pe lumea asta, si mai ales pe Yahoo!Messenger.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
Spitfire a scris:
Johnny iti dai seama ca aia cu directorul e teapa - e logic - nici nu tb argumentat Smile

shhhhhhhh.. dak e adevarat? poate te aude si'ti rade contu d la yahoo sau iti incarca nota de plata ca n;ai lasat bacsis Laughing Laughing Laughing

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
zewl
Novice
Novice

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 16
Locație: -
Răspunde cu citat (quote)
Eu cred ca toate chain letters sunt tzepe.....de cand am eu yahoo ( de vreo 1 an juma ) nu tin minte sa fii dat mai departe mai mult de 10 shit-uri deastea...realy..cik o sa mor, o sa raman impotent,o sa ma ucida nu stiu cand si blabla daca nu le dau mai departe.......ink sunt intreg fratzilor Very Happy

_________________
Sa traitzi bine!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
bai.. ca sa nu raman prost.. pan la urma care e scopul acestoc chain letteruri?.. oare cade yahoo de la flood? Laughing Laughing Laughing sau pur si simplu sunt niste figuranti care n;au c face?

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Screamer - parerea mea este ca aceste chain-letters isi au originiea la locurile de munca la firme mari, unde oamenii nu prea lucreaza (freaca duda si isi iau banii) si au timp de prostii. Isi trimit mailuri pe grupuri cu tot felul de bancuri sau poze, iar acum vad ca le trimit si via YM nu numai prin email.

In ultimul timp insa cateva dintre ele cred ca sunt facute de copii de scoala - se vede prin felul in care e scris textul. Inainte erau lucrate mai mult textele - aveau pagina web cu poveste etc, acum un mesaj pe 5 linii - penibil.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
s pare ca mesajele astea au devenit importante...nu de alta dar ma uit cat s-a postat p tema asta...Razz
parerea mea..care conteaza Smile)...spam spam spam
iar cand vezi la offline msgs de 10 ori acelasi lucru, total neinteresant, t gandesti...chiar au citit toti pana la capat mesajul asta si l-au si trimit mai departe...get real...get a life...a real one..
so f*** the spam.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
Mesaje de pe Yahoo Messenger
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 3  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect