Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect

Voi dati mesajele de grup mai departe?
Da, intotdeauna
0%
 0%  [ 0 ]
Nu, niciodata
71%
 71%  [ 5 ]
Uneori, depinde de mesaj
28%
 28%  [ 2 ]
Voturi totale : 7

Yahoo
rude
Senior
Senior

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 210
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Pe Yahoo circula un mesaj care cere sa fie dat mai departe, prin care se transmite, pe scurt: "Yahoo nu se va inchide, ignorati mesajele care spun asta, si incetati sa le dati mai departe".

Voi ce parere aveti? Acest mesaj, care trebuie dat mai departe, sune sa nu faci exace ceea ce iti cere. Deci... ma vad pus in fata unei dileme: Sa-l dau mai departe sau nu?

In primul rand presedintele Yahoo! nu este Jay Russel ci Andy Spillane. Verificarea activitatii pe messenger a unui cont se face in cu totul alt mod... Asta e chiar un mesaj care ar trebui dat mai departe, poate asa inceteaza toata tampenia asta cu inchiderea Messenger-ului gratuit... YAHOO NU INCHIDE NIMIC. Doar mintea celor care trimit astfel de tampenii e inchisa de TOT!!! ( bah animalelor -- care se simte -- Yahoo nu are cum sa opreasca messengeru, ar intra complet in anonimitate, nu ar mai castiga nici un ban de la reclame, cu alte cuvinte ar da faliment!!! [mass] DATI MAI DEPARTE K SA AFLE TOTZI AIA CU PORUMB IN CAP K NU SE INCHIDE NIK !!!

_________________
Atat am avut de spus!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
Cobra
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 25/03/2005
Mesaje: 328
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Cred ca primesc 10 mesaje de genul asta pe zi dar pur si simplu le ignor

_________________
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
mihai
Membru
Membru

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 116
Locație: Constanta
Răspunde cu citat (quote)
Si eu am devenit imun la astfel de mesaje. Pur si simplu le inchid si nu ma mai obosesc nici macar sa ma gandesc cat de idior ar putea sa fie cel care l-a trimis. Adica sa trimiti o gluma e una, si sunt de acord cu asa ceva, dar sa trimiti MAI DEPARTE LA UN GRUP INTREG un mesaj despre cat de idioti sunt cei care trimit mesaje din astea e penibil.

_________________
"Applications programming is a race between software engineers, who strive to produce idiot-proof programs, and the Universe which strives to produce bigger idiots."
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
themariusus
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 26
Răspunde cu citat (quote)
Mesajele de genul asta de oe Yahoo! Messenger le numesc "spam". Transmiterea de informatii prin intermediu programelor IM nu mi se pare o idee rea (tocmia din acest motiv s-au inventat), numai k informatia care o transmit "spamerii" acestia este, parerea mea, o pierdere de timp, si trafic inutil (pt cei care mai sunt contorizati). Sunt pur si simplu inutile. Pe mine chiar ma streseaza, si nu numai k ma deranjeaza prin continut, dar invita a fi date mai departe, daca nu chiar obliga acest lucru (folosinduse de diverse motive, care daca ai sta sa te gandesti macar 10secunde, ti s-ar parea tampite).

Parerea mea..... ha^c
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Yahoo
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect