Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect

Ati vazut Stargate - filmul?
Da
75%
 75%  [ 6 ]
Nu
25%
 25%  [ 2 ]
Nici nu stiam ca exista
0%
 0%  [ 0 ]
Voturi totale : 8

De la Stargate - filmul la Stargate SG-1 - serial de succes
rude
Senior
Senior

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 210
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
A vazut cineva filmul? Mie nu mi s-a parut senzational, poate tras de par, dar vreau sa spun ca serialul a pus in valoare tot ce avea mai bun filmul, si a si preluat 3 dintre actori, daca nu ma insel.
Pe de alta parte, serialul este la inaltime, pentru ca am vazut ca MGM face ce face si-si pastreaza actorii din roluri episodice de la o serie la alta! Ceea ce nu pot decat sa laud!
Voi ce parere aveti despre poarta stelara?

_________________
Atat am avut de spus!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
-
5n4k3y
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 88
Răspunde cu citat (quote)
Am vazut doar o jumatate din film. Stargate e unul din cazurile rare in care un serial facut dupa un film are succes.
poate tras de par
Si SG-1 e tras de par, Atlantis ce sa mai vorbim.
A preluat doar 2 actori (de pe imdb):
Alexis Cruz (Skaara) and Erick Avari (Kasuf) are the only actors to appear in this film and the spin-off series "Stargate SG-1" (1997)

Din personajele principale nici unul: O'Neill (Kurt Russel/ Richard Dean Anderson), Daniel (James Spader/ Michael Shanks) si ceilalti doi nu erau.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Sincer am auzit ca exista si filmul - dar nu l-am vazut.
In ce an e aparut ?

Seria stargate sg-1 si atlantis sunt serialele preferate, deci ar trebui sa vad si filmul cred.. Smile
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Johnny
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 97
Locație: Bucuresti-Acasa
Răspunde cu citat (quote)
Cred ca se referea ca a pastrat actorii din serial(seria anterioara). Filmul de lung metraj mi s-a parut bunicel, nu au fost niste minute pierdute insa se putea mai bine. Cred ca am impresia asta deoarece am vazut serialul inaintea filmului, in orice caz mi-a placut!

_________________
If it ain't ruff it ain't me, if it ain't ruff it ain't Pi.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
5n4k3y
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 88
Răspunde cu citat (quote)
Ca tot veni vorba de Stargate si de 'spin-off'-uri, vorba alora de pe imdb, ce parere aveti de Stargate:Atlantis?
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
mihai
Membru
Membru

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 116
Locație: Constanta
Răspunde cu citat (quote)
Stargate SG-1 super serial, am toate episoadele. Stargate Atlantis abia si-a terminat sezonul 1. Am vazut ca s-au straduit mult cu char building, si cred ca au facut o treaba buna. Deja am impresia ca stiu persoanele alea de cand lumea si pamantul.
Alte seriale SF urmariti ? Am mai auzit de Battlestar Galactica, Andromeda... ati incercat ceva ?

_________________
"Applications programming is a race between software engineers, who strive to produce idiot-proof programs, and the Universe which strives to produce bigger idiots."
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
5n4k3y
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 88
Răspunde cu citat (quote)
Am vazut doar cateva episoade din Andromeda si Farscape si mi s-au parut ca prea seamana intre ele si nu m-am mai uitat la nici unul.
Apropo de cele doua seriale mai sus amintite, Stargate "importa" oameni de la amandoa (Ben Browder - Lt. Colonel Cameron Mitchell, membru SG-1 in Stargate seria 9, din Farscape si Lexa Doig - medical officer sau ceva in seria 9 din Andromeda), pe masura ce oamenii proprii incep sa plece (Hammond si O'Neill).
Deci o sa avem un 'all-in-one' daca producatorii o tin asa.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
mihai
Membru
Membru

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 116
Locație: Constanta
Răspunde cu citat (quote)
Abia astept sa inceapa iar Stargate SG-1 si Atlantis... dar mai avem de asteptat pana in vara se pare...

_________________
"Applications programming is a race between software engineers, who strive to produce idiot-proof programs, and the Universe which strives to produce bigger idiots."
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
De la Stargate - filmul la Stargate SG-1 - serial de succes
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect