Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect

Ce ati face in locul Presedintelui Basescu ?
Nu as scoate armata ro din Irak, as cauta alte solutii
83%
 83%  [ 10 ]
As scoate armata ro din Irak, viata unui om este mai importanta
16%
 16%  [ 2 ]
Voturi totale : 12

Basescu in fata unei decizii grele
mihai
Membru
Membru

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 116
Locație: Constanta
Răspunde cu citat (quote)
Ce credeti ca ar trebui sa faca Basescu in fata deciziei in care a fost pus ? De a scoate armata romana din Irak in schimbul vietii celor trei jurnalisti romani ?

Eu sunt de parere ca nu trebuie negociat cu teroristii, pentru ca daca ar face toti acest lucru nu am ajunge nicaieri. Asta nu inseamna ca nu tin la viata celor 3 romani, dar consecintele scoaterii armatei romane din Irak ar putea fi dezastroase pentru tara noastra.

_________________
"Applications programming is a race between software engineers, who strive to produce idiot-proof programs, and the Universe which strives to produce bigger idiots."
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
5n4k3y
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 88
Răspunde cu citat (quote)
Pai, daca scoatem armata din Iraq Basescu da dovada de slabiciune(cativa oameni au resuit sa alunge armata noastra), iresponsabilitate (fata de NATO), inconstienta (nu avem nici o garantie ca romanii o sa fie eliberati) etc.
Parerea mea.
Ce ma uimeste pe mine este cat de usor au fost de manipulat oamenii care s-au dus in Piata Universitatii sa participe la protest.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
Presedintele este intr'o situatie cu adevarat grea.. una ingrata as putea spune.. foarte greui de luat o decizie. indiferent care ar fi aceasta trebuie sa fim alaturi de Presedintele nostru pentru ca, in aceste momente.. cu totii trecem printr;o situatie delicata. Numai gandindu'ne ca am putea fi in situatia lui.. sa detinem in mainile nostre practic decizia care ii va duce pe ziaristi catre viata sau catre moarte este way too scary.
indiferent de decizia lui, trebuie sa fim alaturi de el si sa nu'l scoatem vinovat pt eventualele sorti ale ziaristilor si nu trebuie sa'l blamam sau sa'l invinovatim de aceasta.. aici ma refer si in momentul acesta.. cat si in viitoarele campanii electorale

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
MadSkillz
Novice
Novice

Data înscrierii: 25/04/2005
Mesaje: 7
Răspunde cu citat (quote)
Daca as fi in locul lui nea' Basescu, probabil ca as retrage trupele din Irak pana la eliberarea celor trei sau patru ziaristi (...ca nici acu' nu se stie sigur cati sunt) si dupa aceea as trimite inapoi armata in teritoriu ca sa-i bata mar pe rapitori. Poate ca n-ar fi un + la imaginea mea, dar... stiti cum spune americanul: "Revenge is sweet!!!" Twisted Evil

_________________
Nu uitati! EU SUNT LEGENDA!!!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
5n4k3y
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 88
Răspunde cu citat (quote)
Ideea e marfa, dar nu prea e practica pentru ca retreagerea trupelor si punerea lor inapoi e o chieste care dureaza, nu se poate face 'jus like that'.
Dupa mine ar trebui sa-i cafteasca pe teroristii aia si acum daca se poate.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Cobra
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 25/03/2005
Mesaje: 328
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Sincer nu cred ca Basescu va scoate armata din Iraq, cum nu a facut-o si alte state

_________________
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
Fratilor eu nu as scoate-o ....
Buzz_
Novice
Novice

Data înscrierii: 25/04/2005
Mesaje: 2
Răspunde cu citat (quote)
De ce? Intrebati voi?
lol ... nu eu i-am trimis atat de aproape doar ca sa faca rating la o televiziune ... pe de o parte ... pe de alta este vb de o organizatie terorista vs o tara azi cica era ultima zii daca in 3 zile tu ca reprezentant al unei tari nu gasesti oameni capabili sa scoata 3 sau 4 depinde cum hotarasc oameni din max max 50 de membrii ai unei organizatii

Sa fim seriosi ... tre sa mai fie ceva putred ...
Nu?
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
wullpe
gluma de om
gluma de om

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 45
Locație: Bucale
Răspunde cu citat (quote)
parerea mea..nu tre sa scoata nici o trupa..ziaristii s-au bagat in Shocked ei sa se scoata din Shocked ..dak o tara intreaga sta in 3 ziaristi molai care n-au pic de sange in vene.. Shocked ..ala plangea..fii barbat si impusk-te.sau salveaza-te singur ... Shocked ...de soldatu asta care-a murit acuma recent de ce nu ies oamenii sa-l planga?..aaa..k toti isi asuma un risc si soldati si ziaristi asta-i alta treaba....cel mai bine ar fi sa se sinucida si sa ne lase-n Shocked in pace

_________________
Nimeni nu moare virgin,viata ne **** pe toti.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatTrimite un mesajCodul Yahoo Messenger
valeryu
Novice
Novice

Data înscrierii: 21/03/2005
Mesaje: 13
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Am dat cu greu votul de a ramane trupele in Irak.
Vorba lui Wullpe, ei s-au bagat in rahatul asta, ei sa se scoata. Dar totusi ma gandesc daca era prietena, prietenul, mama, tatal, fratele meu?
Problema este alta. Noi nu suntem in stare sa negociem. Atat ne trebuie sa ne retragem trupele. S-ar face atata tam tam in Consiliul NATO si alte porcarii d-astea, mai ales la situatia subreda pe care o avem.

_________________
"War doesn't decide who's right, it decides who's left"
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
prea multa mediatizare.. pentru soldatul acela.. care a murit la datorie aparand interesele tarii noastre nu a iesit nimeni in strada.. nu s'a mai luat in calcul nici o scoatere de trupe din irak.. si nici un fel de compromis.. iar pentru ziaristii aia care s'au dus acolo.. in definitiv pentru bani sau pentru cariera se pune in discutie situatia politica strategica si militara pe termen lung a unei intregi tari.. mi se pare ceva deplasat

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
bilygates2005
Novice
Novice

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 37
Locație: Bucuresti, Romania
Răspunde cu citat (quote)
Daca am scoate trupele, ne-ar sari tot NATO in cap si am avea o imagine proasta. Totul este politica aici. Normal ca Basescu nu are de ales. Si poate Uniunea Europeana ar zice si ea ca suntem prea slabi si ne-ar mai amana nushtu cat timp cu aderarea. Oricum o sa avem mult de suferit din cauza asta (partea a doua).
Si sunt de acord, este vina ziaristilor ca au plecat in Irak. Insa si oamenii care au iesit in strada au dreptate: ar trebui sa se faca ceva, o intelegere cu teroristii aia, daca se poate. Insa mi-e teama de ce e mai rau. Crying or Very sad
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Cobra
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 25/03/2005
Mesaje: 328
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Astazi expira ultimatumul ...... sa vedem ce se intampla

_________________
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
sure hope they're allright.. totusi nu cred ca ii vor executa.. sa speram ca totul va fii bine, ar fi pacat sa moara asa aiurea.. in special ca erau destul de tineri.. din cate am vazut

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Au trecut 72 de ore de cand nu am mai primit nici un mesaj de la rapitorii jurnalistilor. Maine este Pastele ortodox, si sunt de parere ca s-ar putea sa primic ceva vesti.
De ce ? Pentru ca mai mult ca sigur teroristii sunt constienti de insemnatatea sarbatorii de maine.
Sa speram ca totul o sa fie bine.

_________________
Spitfire - ein Raubtier das vor Hunger schreit
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
rude
Senior
Senior

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 210
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Pentru un paduche (trei) nu arunci cojocul in foc!

Sa se tina cont de ce este mai important: viata a trei persoane sau prestigiul unei tari?

Sa va pun acum si alta intrebare: Cati romani au murit in Al Doilea Razboi Mondial?

_________________
Atat am avut de spus!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
Basescu in fata unei decizii grele
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 2  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect