Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect

Ce v-a placut mai mult?
Star Trek
50%
 50%  [ 2 ]
Star Wars
50%
 50%  [ 2 ]
Voturi totale : 4

Star Trek vs Star Wars
rude
Senior
Senior

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 210
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Poate ca cele doua serii nu sunt in contradictie, insa de obicei necunoscatorii le incurca numele Razz.
S-ar parea ca Star Wars se bucura de mai mult succes, dar eu am vazut toate filmele celor doua serii si pot sa spun ca as fi mai fericit daca s-ar scoate al XI-lea film Star Trek Smile
Voi?

_________________
Atat am avut de spus!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
-
timmy
Novice
Novice

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 15
Locație: Craiova
Răspunde cu citat (quote)
Cum am mai zis, de abia astept sa lanseze Star Wars ep 3: Revenge of the Sith. Star Trek este un SF de succes, insa e in primul rand un serial, conceput din start pentru TV.

P.S. Mai bine era intre Star Wars si LOTR, ca asa nu poti sa faci o comparatie intre star trek/wars/gate
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
5n4k3y
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 88
Răspunde cu citat (quote)
Cele doua filme au "stiluri" diferite.
Star Trek se bazeaza pe "calatoriile navei Enterprise cate noi lumi..." si pe exlorare (serial) sau pe actiuni millitare (filmele). Are problema ca lumea a inceput sa se plictiseasca. Toata lumea stie cam ce reteta se aplica la un film Star Trek: Jean Luc Picard + Enterprise + klingonieni + alta nava in care sa traga Enterprise-ul.
Star Wars se axeaza mai mult pe personaje, cum se dezvolta acestea, aspectele mai putin placute ale societatii care vor ramane multi ani de acum inainte (coruptia - episode I). Prinde mai usor la public, pentru ca e mai cool sa-l vezi pe Vader "chocking the life out of" nefericitul care i-a iesit in cale.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Sunt de acord, stilurile sunt complet diferite. Eu personal prefer Star Trek, nu pentru ca ar fi foarte bun serialul, insa Star Wars mi se pare penibil...

imo
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
star wars a fost super coco, abia astept sa vad episode 3

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Johnny
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 97
Locație: Bucuresti-Acasa
Răspunde cu citat (quote)
Mi-a placut Star Wars, a fost captivant, efecte speciale chiar si in '70, insa poveste si conflictul lasa de dorit dupa parerea mea( copii nascuti din midicloriane, adica in-vitro, glumesc Smile) si nu exceleaza la capitolul SF (mai mult la F decat la S). In schimb, in Star Trek, ai ce vedea ata S cat si F.

_________________
If it ain't ruff it ain't me, if it ain't ruff it ain't Pi.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Star Trek vs Star Wars
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect