Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect
Teoria conspiratiei
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
In ziare zilnic apare cate ceva despre o posibila conspiratie. De cele mai multe ori guvernele sunt cele privite suspect, datorita puterii de care beneficiaza.
Istoria ne-a aratat ca au existat in trecut organizatii ca masonii, illuminatii, templarii, gnosticii, druizii al caror scop era ascuns de ochii lumii. In prezent exista o miscare "underground" spirituala numita New Age. Nu multi stiu desprea ea - dar cei care stiu cunosc destul de mult, pentru ca nu este atat de greu sa te alaturi lor si sa le afli "secretele".
Idei precum: sfarsitul lumii cum o stim noi in 2012, o noua planeta in Sistemul Solar, rase de extraterestrii precum: Pleiadians, Zeta, Reptiles, calatorii spirituale sunt idei des intalnite printre membrii acestei miscari. Adeptii New Age se opun religiilor - raspandind idea ca acestea au atatia membrii pentru ca propavaduiesc frica.

Nu este greu sa gasesti informatii despre aceasta miscare - pentru ca au umplut internetul cu toate ideile lor.
Mi se pare interesant cum au reusit sa treaca de la SF la un cult - si cum au ajuns unii chiar sa creada ineptiile unor "guru" ai miscarii.
New Age este un cocktail de idei - de la yoga la hinduism, de la crestinism la satanism, de la clarvazatori la oameni care explica "stiintific" fenomenul, vrajitoare, magie, energie KI - totul se regaseste in acest urias Terci. De ce ? Pentru ca fiecare sa fie atras de ceva.

Voi ce parere aveti despre astfel de miscari ?
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
sincer sa fiu...sunt impresionat placut d acest post...
ma interesez si raspund la provocare...in 2-3 zile ca sa fie un raspuns competent si bine argumentat Smile
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
Istorie
rude
Senior
Senior

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 210
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Eu fac istorie la scoala (ca multi altii) si singura actiune majora nejustificata (in opinia mea) a fost Revolutia de la 1848. In rest, totul parea controlat de conducerea stalor dominante din perioada corespunzatoarele faptelor.
Desigur, sunt maim ult ca sigur ca exista organizatii "secrete" (de ochii legiuitorilor), al caror scop principal este sa-i imbogateasca pe sefii lor. Desigur, astfel de organizatii sunt pline de oameni prosti si creduli, care nu pot sa nu se lase dusi de nas (pur si simplu, metodele de convingere ale acostor guru sunt de toate admiratia - scopul este unul mizer).
Un exemplu de astfel de organizatie, de care a auzit toata lumea este MISA (dar ma laud ca am aflat de ea cu putin inainte sa afle toate lumea Razz). Despre ei am aflat lucruri de care nu s-a spus la stiri; de exempu, ca ei manevrau sume f. importante de bani, pe care-i scoteau din tara. Pe de alta parte, se pare ca si SRI-ul facea eforturi sa-i prinda pe cei mai multi din colaboratorii lui Bivolaru, care-l considerau un risc national! (asta insa, nu stiu de ce Razz).
Apropo, SRI-stii stiu sa vb. cu jumatate de gura...

_________________
Atat am avut de spus!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
rude.. detalii la misa mai ai?.. era interesant.. vreau sa stiu si yo c scarbe d oameni conduc organizatia si ce fel d idioti o mentin si se lasa calcati in picioare. scuze tuturor membrilor misa d p forum Laughing Laughing Laughing

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Aici e vorba despre chestii mai importante/interesante decat turma aia de obsedati PIS(h)A Smile

_________________
Spitfire - ein Raubtier das vor Hunger schreit
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
well daca vb. de misa sa va zic ceva...stiati ca au avut sala de sport a liceului moisil inchiriata acum 6-7 ani pentru reuniuni ale organizatiei?...kestia e p bune si am aflat-o de la o persoana importanta - nu dau nume...
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
-
Johnny
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 97
Locație: Bucuresti-Acasa
Răspunde cu citat (quote)
Cea mai controversata teorie a conspitratiei este cea a francmasoneriei care conduce lumea, pe care am sa o si exemplific de indata ce o sa gasesc sursa de unde am citit-o. MISA este o prostie, cei slabi au cazut, insa cu noi se pot ridica din nou la adevaratele valori.

_________________
If it ain't ruff it ain't me, if it ain't ruff it ain't Pi.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
Shuriken *SS*
Novice
Novice

Data înscrierii: 18/03/2005
Mesaje: 14
Locație: mun. Cluj-Napoca
Răspunde cu citat (quote)
sidenote: ai uitat de: Romulani si Klingonieni! ashe, nu stiu despre Ferengi?!
in orashu' asta de (membru misa) de pe Somesh toate barurile sunt "underground", cred ca New Age ashtia, care este, a pus mana pe viata sociala a urbei! si noi platim ca fraierii! Wink
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatTrimite un mesajCodul Yahoo MessengerCodul MSN Messenger
-
Shuriken *SS*
Novice
Novice

Data înscrierii: 18/03/2005
Mesaje: 14
Locație: mun. Cluj-Napoca
Răspunde cu citat (quote)
aja! si sper ca "(membru misa)" ca acronim nu este cenzurabil (scuze de cacofonia de dinainte de acronim)! Laughing
MISA cica faceau sex in grup, sub ce forma nu stiu! c-o fi fost conferinte sau colocvii, reuniuni sau seminarii ma intreb numa' daca... "oare erau blonde faine pe acolo?" hm.... chestii adanci! Embarassed
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatTrimite un mesajCodul Yahoo MessengerCodul MSN Messenger
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
shuriken.. propui sa faci un minigrup misa care sa contina doar partea interesanta..? adik femeile? sau nu stiam yo ? Laughing Laughing

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Glume... nepotrivite
rude
Senior
Senior

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 210
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Mai in gluma mai in serios, asa faceam bani mai marii din MISA.
Le cereau amatorilor bani in schimbul accesului la oameni indobitociti, care acceptau, fara sa-si dea seama, sa se dezbrace si sa ia parte la perversitati.
Si stiti ceva? Doar foarte putini din cei care intrau in MISA mai ieseau de buna voie. Cei mai multi din cei care au iesit din organizatie, au iesit cu ajutorul familiei. Nu de alta, dar de atata indobitoceala, ajungi sa nu mai prieteni...

_________________
Atat am avut de spus!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
misa asta mi se pare o caracatita destul de jegoasa.. foarte periculoasa pt om ca individ.. (ce a zis rude) dar dak este luata mai in serios de autoritati..nu cred ca o sa fie pb.. poate peste vreo 5-6 ani ( in 2007 intram in UE + cativa ani de stabilizare si acomodare) reusim si noi sa scapam de toate porcariile din romania inclusiv de cultisti din astia sau.. ma rog.. stiti voi la ce ma refer

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
El_Cid
Junior
Junior

Data înscrierii: 20/03/2005
Mesaje: 80
Locație: Miercurea Ciuc
Răspunde cu citat (quote)
Nu scapi de astia nici daca te muti in Anglia sau America.
1. au si ei drepturile lor - nu ar trebui - dar le au
2. liderii politici nu or fi si ei obsedati ?
3. fac bani astia cu gramada, mita la autoritati ceva ?
4. UE e pro culte - e anti religie, deci...

_________________
I'm always right. If you disagree with that, you are wrong
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
wullpe
gluma de om
gluma de om

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 45
Locație: Bucale
Răspunde cu citat (quote)
Deci..o identificare a onanismului practicat de unele persoana duce la tampirea creierului(nu dau nume)..prin urmare..acesti membrii MISA..baieti si fete la un loc micsti numiti fiecare-n parte Adam si Eva de catre sefu lor Greg. au avut o copilarie nefericita.Explicatia este data de urmele lasate de majoritatea baietilor in incinta unde si-o freaca..urmand sa i se reduca creieru astfel incat sa creada tot ce-i spune guru..concluzia ..NUmai faceti laba de 5 ori pe zi !!!!

_________________
Nimeni nu moare virgin,viata ne **** pe toti.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatTrimite un mesajCodul Yahoo Messenger
Teoria conspiratiei
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 1  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect