Înregistrare   Întrebări frecvente   Căutare   Lista membrilor   Autentificare 
Crează un subiect nou  Răspunde la subiect

Acum cat timp ai citit ultima oara o carte?
0-15 zile
28%
 28%  [ 4 ]
o luna
0%
 0%  [ 0 ]
2 luni
21%
 21%  [ 3 ]
6 luni
7%
 7%  [ 1 ]
mai mult de 6 luni
42%
 42%  [ 6 ]
Voturi totale : 14

may be a little old-fashioned - mai citeste cineva carti?
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
care e ultima carte p care ati citit-o...asta daca va mai aduceti aminte de asa ceva Smile
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Ce sunt alea carti ?
Laughing

Ultima carte citita: Enigma Otiliei acum 2 ani...
Acum serios vorbind: Cioran "Caiete" acum cateva zile.

_________________
Spitfire - ein Raubtier das vor Hunger schreit
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
a...da am uitat sa mentionez 2 chestii..
1. ultima carte citita de mine este Fratia de Grisham John
2. cartile citite la ... "impulsul" profesorilor lt;sau d fapt chiar dorinta lorgt; nu se pun, nu de alta dar majoritatera sunt mult prea comune si plictisitoare.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
-
Johnny
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 97
Locație: Bucuresti-Acasa
Răspunde cu citat (quote)
M-am apucat sa citesc o carte pe care mi-a recomandat-o si pe care mi-a dat-o profa de religie, ea se numeste: "Lucrarea" de Cornel Constantin Ciomazga, si este destul de interesanta; trateaza anumite teme ale vietii din experienta crestina a autorului si nu numai.

_________________
If it ain't ruff it ain't me, if it ain't ruff it ain't Pi.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
timmy
Novice
Novice

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 15
Locație: Craiova
Răspunde cu citat (quote)
Cred ca ultima carte citita de mine a fost Dune: House Artreides. Nu mi-a placut la fel de mult ca seria originala, dar era ceva.
Am auzit de curand ca Brian Herbert (fiul autorului seriei originale) a gasit acum cativa ani cateva insemnari si pagini din Dune 7, care s-au putea sa iasa anul asta. Sunt chiar curios.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
X-u
Novice
Novice

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 21
Locație: Cluj-Napoca
Răspunde cu citat (quote)
Sorry guys eu ink n'am apukat sa citesc o carte Very Happy
maybe in the future...
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
intrebarea e.. folositi la ceva biblioteca aia si asa suprapopulata d hartzoage numite standard carti? pb e ca dak nu ar fi complet inutil sa citesc poate m;as aventura.. dar asa.. in nici un caz.. intrebarea "cititi carti?" este oarecum asemanatoare cu "hungachaka.. yo barbat.. tu vanat paros mare cu coarne?" Laughing Laughing

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
ma nu stiu daca e chiar asa..adik din carti aflii lucruri interesante...uneori..
c pot sa zic e ca in ultimele 2 luni am citit cam 4-5 carti..(sunt la a 5-a Razz ) si totul a inceput dupa ce mi s-a ars placa de baza si mi-au trebuit cam 3 sapt sa o rezolv...deci fara calculator tre sa gasim o modalitate de a trece timpul
insa sa zici ca nu ai citit inca o carte...X-u..no offense..dar e cam jalnic, daca e si adevarat...e cam grav, parerea mea.
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
exista TV cosmynelu.. Razz.. mai rpd ma plictisesc d o carte decat d TV.. asta una la mana.. si a 2'a.. puteai sa iesi afara la un fotbal ceva sau cu vreo fata.. sau stiu eu.. mai sunt muuuuuuuuuulte de facut pan la a citi

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
-
cosmynelul
Junior
Junior

Data înscrierii: 15/03/2005
Mesaje: 85
Locație: bucuresti..DT
Răspunde cu citat (quote)
screamer...crede-ma...la TV stiam cam tot ce misca pe mtv si o parte din ceea ce se petrecea pe discovery...insa seara la ce (sunt analfabet) sa te uiti ca toate filmele sunt vechi de ani...si daca nu le-ai vazut inca inseamna ca oricum nu merita vazute....cat despre iesit cu fete...loool e clar ca am facut si asta, apropo, inca fac asta Razz...se cheama "a socializa"..in fine si putin mai mult Smile..
ce pot sa zic e ca o carte te poate captiva mai mult decat televizorul...parerea mea...eu am citit o carte intr-o zi..pur si simplu nu o mai puteam lasa din mana..
daca ai cauta p net ultimele studii psihologice facute de americani ai vedea ca ei au inceput sa blameze televizorul tocmai pentru distrugerea personalitatii si a relatiilor interumane...nu zic ca nu e bun..insa zic ca decat sa ma uit la tv mai bine citesc o carte...
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatCodul Yahoo Messenger
-
Spitfire
Site Admin
Site Admin

Data înscrierii: 03/03/2005
Mesaje: 243
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Sunt de acord cu Cosmin aici - nu poti compara TV-ul cu o carte. TV-ul iti toarna pur si simplu in cap ce idei au avut producatorii. O carte nu are reclame, nu are aplicate strategii de manipulare, etc
Citind carti inveti sa discerni - uitandu-te la TV UITI sa discerni.

_________________
Spitfire - ein Raubtier das vor Hunger schreit
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autoruluiAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
Povesti pentru... maturi
rude
Senior
Senior

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 210
Locație: Bucuresti
Răspunde cu citat (quote)
Eu voiam sa va spun ca ultima mea carte citita a fost cu povesti... ceea ce nu pot sa va spun este daca povestile erau pentru copii sau nu!
Suna ciudat, dar, sa va povestesc pe scurt!
In toate, era vorba despre un copil sarac, vai de capul lui, dar asculator de parinti. Pe masura ce povestea se apropi de safarsit, cezi ca ceva bun o sa se intample cu acel copil si cu familia lui, insa... o nenorocire incheie fiecare poveste!
Mie unul mi-a placut! M-am saturat de happy-ending-uri, mai ales ca dupa ce citesti/vezi o poveste cu sfarsit prost, incepi sa cazi pe ganduri!
In legatura cu cartile! Intradevar, o carte lasa libertatea interpretarii, un film prezinta interpretarea regizorului. Asa ca nu recomand decat filmele facute de regizori adevarati!

_________________
Atat am avut de spus!
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatVizitează site-ul autorului
-
Alyzee
Novice
Novice

Data înscrierii: 20/03/2005
Mesaje: 5
Locație: -
Răspunde cu citat (quote)
Ce am citit ultima oara: Henri Ey - "Constiinta". A fost super interesanta. Si ma gandesc ca dupa o astfel de carte ar fi cam greu sa faci un film!!! Laughing
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privatAdresa AIMCodul Yahoo MessengerCodul MSN MessengerNumărul ICQ
-
Screamer
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 14/03/2005
Mesaje: 178
Locație: Undeva
Răspunde cu citat (quote)
bai.. sincer parerea mea e ca va cam inselati la faza asta.. uite.. exemplu concludent.. luati orice carte istorica.. hai sa zicem ghe ureche.. ce e scris acolo nu e tot interpretarea lui a unui fenomen? si acuma ca e interpretarea unui om limitat.. care a trait in secolul x sau y sau ca e interpretarea unui regizor.. om realizat din toate pvd al secolului curent, mi se pare un lucru foarte diferit..
logic ca interpretarea omului mai cult va fi cea mai apropiata de viziunea ta.. so.. nu vad unde e pb

_________________
angry russian motha'fuckin punk
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
Grubb
Moderator
Moderator

Data înscrierii: 23/03/2005
Mesaje: 14
Răspunde cu citat (quote)
"Codul lui Da Vinci" de Dan Brown.Momentan citesc "Ingeri si demoni" de acelasi autor.
........................................

Mesajul e clar si nu se-ndreapta catre Marte,
De dragu’ diversitatii,
Citeste-o carte!
Daca vrei sa faci lumina cand e pentru tine noapte,
Educa-te singur,
Frate, citeste-o carte!

Very Happy

_________________
Daca reusesti din prima, incearca sa-ti ascunzi surprinderea...
Vezi profilul utilizatoruluiTrimite mesaj privat
may be a little old-fashioned - mai citeste cineva carti?
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum
Data este GMT + 2 Ore  
Pagina 1 din 2  

  
  
 Crează un subiect nou  Răspunde la subiect